Szwedzki projektant Fredrik Hyltén Cavallius stworzył przenośny, praktyczny biokominek, który swoim design z pewnością wpasuje się we wnętrza urządzone w iście pałacowym stylu, jak również w te nowoczesne. Piet jest bardzo praktycznym, przenośnym biokominkiem, który może być ustawiony w dowolnym narożniku domu. Nazwa jest hołdem dla duńskiego architekta i matematyka w jednej osobie, którym jest Piet Hein.

Biokominek ma unikalny design łączy ze sobą ponadczasowy, idealnie eliptyczny kształt jajka, naturalny akcent w postaci nóg drewnianych i niezwykle błyszczące wnętrze wykonane z małych złotych zwierciadeł odbijających blaski płonącego ognia. Błyszcząca mozaika umiejscowiona wewnątrz jest zrobiona z mosiądzowych płytek.

Piet jest na tyle dekoracyjny, że może być wspaniałą i w sumie jedyną ozdobą we wnętrzu.

Między ułożonymi wewnątrz blaszkami z mosiądzu a obudową biokominka umieszczono warstwę wełny mineralnej, dzięki czemu pozostaje ona chłodna, dzięki czemu możemy obracać lub przenosić biokominek zaraz po zagaszeniu bez obawy o poparzenie się. Zewnętrzna powłoka ceramiczna zawsze pozostaje chłodna, więc bez problemu można go umieścić w pobliżu innych mebli i elementów wyposażenia wnętrza.

Piet Hein biokominek 2 Piet Hein biokominek 3 Piet Hein biokominek 15

foto: Fredrik Hyltén Cavallius

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *