Biokominki można zobaczyć w wielu fantastycznych i pięknych miejscach na ziemi. Jednym z takich miejsc jest „Southern Ocean Lodge”. Jest to kompleks luksusowych domów przeznaczonych pod wynajem położony na dziewiczej wyspie „Kangaroo Island” przy południowo – zachodnim wybrzeżu Australii.

Posiadłość prowadzi James Baillie, który ma już ponad 20-letnie doświadczenie w branży luksusowych nieruchomości. On i jego żona otworzyli w 2004 roku „Hayley Capella Logde”, kompleks położony na wpisanej na listę dziedzictwa narodowego wyspie „Lord Howe Island”. Następny był właśnie doceniony i obsypany nagrodami kompleks „Southern Ocean Lodge”, który zdobył już wielu zwolenników i stałych klientów.

Nietknięta ręką cywilizacji wyspa „Kangaroo Island” to miejsce wyjątkowe i magiczne, a „Southern Ocean Lodge” wtapia się w przyrodę jako połączenie luksusu i ekologii. Dynamicznie zarządzany kompleks, również dzięki nowoczesnym technologiom zapewnia przybywającym gościom niezwykłe przeżycia i wygodę.

W kompleksie wykorzystano modele biokominków firmy EcoSmart Fire. Jego właściciel, James Baillie wyjaśnia, co zainspirowało go do zastosowania w projekcie wnętrz biokominków:

„Wybrałem biokominki EcoSmart Fire z wielu powodów. Po pierwsze ze względu na ich estetykę, wydajność, łatwość obsługi, brak emisji zapachów i ekologiczność. Bardzo ważnym elementem był również brak konieczności instalacji kominowej. Kluczowym jednak czynnikiem i największą  zaletą była ich zdolność do integracji w nowoczesnej konstrukcji budynku i jego wyposażenia. Design naszych wnętrz to synteza ekologii i luksusu dopracowana według australijskiego projektu, a biokominki EcoSmart Fire nadają się do tego idealnie.”

Zgodnie z jego zamysłem, w projekcie wnętrza wykorzystano paleniska do zabudowy Model 650SS, które zostały zainstalowane w ścianie oraz paleniska standardowe, które zainstalowano w stworzonych specjalnie pod te wnętrza stolikach kawowych, pośrodku granitowego blatu.

Biokominki stanowią fantastyczne punkt do wspólnych spotkań i rozmów gości kompleksu. Właściciele są sami zaskoczeni, jak wiele ciepła i nie tylko tego fizycznego mogą dawać te biokominki. Wielu gości zakochało się w nich i po powrocie do domu kupiło własne, wymarzone paleniska.

Generalnie w „Capella Lodge” oraz  „Southern Ocean Lodge” zainstalowano 14 biokominków EcoSmart Fire, które są ucieleśnieniem równowagi ekologicznej, jaką prezentuje cały kompleks.

foto: ECOSMART FIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *