Mobilność – to główna zaleta biokominków wolnostojących. Docenia ją coraz więcej osób, które wyposażają swoje domy i mieszkania w takie urządzenia. Ich meblowy charakter sprawia, że możemy je przestawić w każdej chwili, w dowolne miejsce według potrzeb czy nastroju.

                                                                                                  foto: RUBY FIRES

Wśród takich ekologicznych kominków znajdziemy modele o rożnym stylu. Nowoczesne i minimalistyczne to urządzenia ze stali i hartowanego szkła o prostych, geometrycznych kształtach. To nadaje im lekkości. Natomiast biokominki o delikatnych, klasycznych kształtach zwykle mają tradycyjną a jednocześnie finezyjną formę. Wykończone są najczęściej naturalnym kamieniem czy drewnem.

Część biokominków wolnostojących swoją konstrukcją przypomina tradycyjne meble. Najpopularniejsze są stoły czy ławy z wbudowanym paleniskiem. Blaty zaprojektowane w taki sposób, nie tracą swoich walorów użytkowych a dodatkowo zyskują olśniewający efekt w postaci tańczących ogników. Podobnie jest w przypadku regałów na książki czy stolikami pod sprzęt RTV ze zintegrowanym biokominkiem. Jak przystało na meble można je przestawiać w dowolne miejsce.

      foto: RUBY FIRES

Wybierając mobilny kominek ekologiczny należy pamiętać, by wybrać taki rodzaj i rozmiar, aby nie przytłoczył pomieszczenia. W małych wnętrzach sprawdzą się niewielkie urządzenia, które można postawić nawet na stole czy regale. W większych przestrzeniach warto ustawić biokominek na podłodze w centralnej części pokoju. Jego mobilny charakter sprawia, że może zagościć i uprzyjemnić chwile w każdym pomieszczeniu naszych domów i mieszkań.

foto: BUSHBECK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *