Są biokominki, które przystosowane są do usytuowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Taka funkcjonalność wymaga wyjątkowej jakości użytych do budowy materiałów, precyzji wykonania i uniwersalnym design, który można dopasować do każdego otoczenia.
Przykładem takiego biokominka jest model Cosmo 13, który sam w sobie stanowi dzieło sztuki o bardzo starannie dobranych elementach. Korpus biokominka stanowią ułożone dookoła paleniska żeberka malowane czarno lub biało, na których oparta jest wycięta w kształt obręczy z tafla z hartowanego szkła, stanowiąca gładkie i bardzo nowoczesne zakończenie żebrowanego korpusu. W samym sercu konstrukcji znajduje się okrągłe palenisko, z którego wydobywa się mieniący ogień. Dla bezpieczeństwa zamknięty on jest w przeźroczysty, szklany cylinder, który w zestawieniu z usytuowaną na wierzchu szklaną obręczą stanowi bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie. Dzięki estetyce jednorodności barw, połączenia materiałów stali i szkła oraz biokominek zachwyca swoim wyglądem i intryguje.
Niezależnie od miejsca, w którym go postawimy, Cosmo 13 będzie się wspaniale komponował z resztą wyposażenia wnętrza lub przy innych elementach aranżacji ogrodu. Trzeba tylko sobie zdawać sprawę z jego dość dużych rozmiarów, czyli średnicy sięgającej 122 cm. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca wewnątrz domu, możemy spokojnie go ustawić w centralnym miejscu jako stoliczek kawowy. Jego duża waga 177 kg zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ cała konstrukcja jest niezwykle stabilna. O bezpieczeństwie użytkowania tego biokominka może również świadczyć wykonanie zgodnie z niemiecką normą DIN 4734 oraz detektor CO będący na wyposażeniu.
Dane techniczne:
Pojemność zbiornika na bioetanol: 2 l
Wymiary: średnica 122 cm x wysokość 42,6 cm
Waga: 177 kg
Moc grzewcza 2,7 kW