Jeśli oczekiwaną reakcją na design wnętrza ma być zaskoczenie, uśmiech i podziw, zadanie może okazać się trudnym do zrealizowania. „Wszystko już było” – myślisz, poszukując prawdziwie wyjątkowych dekoracji. Ale czy na pewno?  Dla amatorów oryginalnych rozwiązań przedstawiamy biokominek Helios – ogień na półce.

Książki, pamiątki z wakacji, zdjęcia, czy porcelana to najczęściej spotykane ozdoby mebli w pokoju lub salonie. Francuska marka biokominków CosiHome postawiła jednak pójść krok dalej. Stworzony przez Francuzów biokominek Helios to niekwestionowany lider pośród tradycyjnych akcesoriów do wnętrz. Utrzymana w stylu pop-art długa, lakierowana półka, z palącym się na skraju ogniem to pomysł CosiHome na śmiałą i nietypową dekorację mieszkania.

Helios składa się z niewielkiego zbiornika z biopaliwem umieszczonego w palenisku wykonanym z trwałej i eleganckiej stali nierdzewnej. Całość osadzona została w finezyjnym, błyszczącym blacie, który służy jako półka do powieszenia na ścianie. W ramach zabezpieczenia przed rozprzestrzenieniem się ognia, od strony wewnętrznej zamontowane zostało ogniooodporne szkło o grubości 8 mm.

Biokominek sterowany jest za pomocą pilota. Dzięki tej funkcji, rozpalenie ognia oraz regulacja wysokości płomienia może być wykonana przez użytkownika z dowolnego miejsca pokoju. Urządzenie jest w pełni bezpieczne i ekologiczne. Użyty jako źródło ognia bioetanol gwarantuje bowiem zachowanie czystości podczas spalania, oraz brak dymu, sadzy i nieprzyjemnych zapachów. Biokominek Helios dostępny jest dwóch kolorach: białym oraz czarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *