Cechami charakterystycznymi minimalistycznego wnętrza są ostre krawędzie, w większości biała lub inna jasna barwa przebijana konstatującymi dodatkami oraz gładkie, błyszczące powierzchnie. Biokominek Streep firmy Horus jest niezwykle ciekawą propozycją do ożywienia wnętrza lub zaakcentowania naszego nowoczesnego domu.

Jest to kształt, który zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie zestawienie dwóch bardzo odmiennych barw białej i czerwonej, intryguje i zastanawia. Palenisko otwiera się rozwartą szczeliną na wnętrze z płaskiej ściany pokazując buchające ogniem wnętrze paleniska. Jego usytuowanie najlepiej zaplanować w pomieszczeniach i wysokości identycznej jak wysokość przedstawianego modelu. Biokominek ten będzie bowiem najlepiej prezentował się w aranżacji, kiedy jego konstrukcja będzie sięgała od podłogi do sufitu.

Autorem tego biokominka jest Paulo Grasselli, któremu z pewnością przyświecał cel stworzenia wyjątkowego elementu dekoracyjnego do wnętrz wykończonych w ultra nowoczesnym stylu. Biokominek ten najlepiej sprawdzi się właśnie we wnętrzach o białych ścianach, ponieważ może stanowić urozmaicenie dużej, gładkiej i nudnej powierzchni (w przypadku wariantu białego) lub być dekoracyjnym, kontrastującym dodatkiem (w przypadku wersji czerwonej).

Wymiary zewnętrzne: wariant czerwony: 33 x 30 x 265 cm, wariant biały: 33 x 30 x 238 cm

Pojemność zbiornika na biopaliwo: 1,5 l

Czas palenia: 4 h

Moc grzewcza: 3 kw/h

Średnie zużycie paliwa: max 0,45 l/h – min 0,28 l/h

Waga: wariant czerwony: 33.5 kg, wariant biały: 31.5 kg

fot. HORUS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *