Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? Porsche Design Studio znalazło na to sposób. Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki zaprojektowało biokominek Vertigo, idealnie pasujący do modnych, minimalistycznych przestrzeni.

Zazwyczaj kominek kojarzy się z tradycyjnym wnętrzem – zdobionymi drewnianymi meblami, skórzaną kanapą czy fotelem bujanym. Tradycyjny kominek dodaje każdej przestrzeni powagi i dostojności. To właśnie przy kominku spędza się najwięcej czasu w długie zimowe wieczory. To przy nim najlepiej czyta się książki i pije gorącą czekoladę. Jak dopasować tradycyjny w swym wyglądzie kominek do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz? Przed takim zadaniem stanęło renomowane Porsche Design Studio. Efektem dwuletnich prac wybitnych inżynierów z różnych państw jest biokominek Vertigo. Urządzenie całkowicie wyprodukowanie w Holandii to pierwszy produkt o nowatorskiej i opatentowanej technologii spalania, dzięki której zostają spełnione najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa. Nowa, stworzona przez specjalistów z Porsche Design Studio technologia spalania „LUN”, zapewnia proste i przyjazne użytkowanie.

Biokominek posiada zamknięty, odizolowany zbiornik na paliwo, spala wyłącznie bioetanol, którego nie należy dolewać do rozgrzanego paleniska. W trakcie tego procesu do atmosfery nie przedostają się szkodliwe gazy. A w przypadku wykrycia nieprawidłowości w funkcjonowaniu system bada odporność biokominka.

Vertigo zapala się przy użyciu pilota zdalnego sterowania, co rozwiązuje problem oddzielnych zapalniczek. Urządzenie nie wymaga przewodów wentylacyjnych, może być zamontowane na ścianach w mieszkaniu, piwnicy, czy poddaszu. Stanowi idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, szczególnie w długie zimowe popołudnia. Proste, eleganckie kształty oraz materiał,
z którego jest wykonany sprawiają, że ten ekologiczny kominek doskonale wpisuje się
w wystrój pomieszczeń, tworząc przyjemną atmosferę i zapewniając kontakt z żywym ogniem.

Biokominek Vertigo trafi do sprzedaży w marcu 2013 roku. Cena kształtować się ma od 4500 do 5000 Euro, w tym VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *