Strona główna Biokominki wolnostojace automatyczne biokominki wolnostojące

Vertigo – nowa jakość wśród biokominków

2658
PODZIEL SIĘ

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? Porsche Design Studio znalazło na to sposób. Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki zaprojektowało biokominek Vertigo, idealnie pasujący do modnych, minimalistycznych przestrzeni.

Zazwyczaj kominek kojarzy się z tradycyjnym wnętrzem – zdobionymi drewnianymi meblami, skórzaną kanapą czy fotelem bujanym. Tradycyjny kominek dodaje każdej przestrzeni powagi i dostojności. To właśnie przy kominku spędza się najwięcej czasu w długie zimowe wieczory. To przy nim najlepiej czyta się książki i pije gorącą czekoladę. Jak dopasować tradycyjny w swym wyglądzie kominek do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz? Przed takim zadaniem stanęło renomowane Porsche Design Studio. Efektem dwuletnich prac wybitnych inżynierów z różnych państw jest biokominek Vertigo. Urządzenie całkowicie wyprodukowanie w Holandii to pierwszy produkt o nowatorskiej i opatentowanej technologii spalania, dzięki której zostają spełnione najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa. Nowa, stworzona przez specjalistów z Porsche Design Studio technologia spalania „LUN”, zapewnia proste i przyjazne użytkowanie.

Biokominek posiada zamknięty, odizolowany zbiornik na paliwo, spala wyłącznie bioetanol, którego nie należy dolewać do rozgrzanego paleniska. W trakcie tego procesu do atmosfery nie przedostają się szkodliwe gazy. A w przypadku wykrycia nieprawidłowości w funkcjonowaniu system bada odporność biokominka.

Vertigo zapala się przy użyciu pilota zdalnego sterowania, co rozwiązuje problem oddzielnych zapalniczek. Urządzenie nie wymaga przewodów wentylacyjnych, może być zamontowane na ścianach w mieszkaniu, piwnicy, czy poddaszu. Stanowi idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, szczególnie w długie zimowe popołudnia. Proste, eleganckie kształty oraz materiał,
z którego jest wykonany sprawiają, że ten ekologiczny kominek doskonale wpisuje się
w wystrój pomieszczeń, tworząc przyjemną atmosferę i zapewniając kontakt z żywym ogniem.

Biokominek Vertigo trafi do sprzedaży w marcu 2013 roku. Cena kształtować się ma od 4500 do 5000 Euro, w tym VAT.