Biokominek Cage jest przykładem pięknej sztuki projektowej stanowiącej połączenie prostych form z niezwykle ozdobnymi ornamentami rodem z bliskiego wschodu. Oglądając go mamy poczucie pewnego rodzaju mistycyzmu tamtejszej kultury.

Cage jest unikalnym biokominkiem, którego głównym elementem jest wydająca się unosić w powietrzu niezwykle ozdobna, ornamentowa klatka. Więzi ona w swoim wnętrzu tańczące płomienie, które częściowo widoczne poprzez ażurowe ścianki dają niepowtarzalne efekty wizualne.

Biokominek zrobiony jest całkowicie ze stali. Palenisko jest sprytnie ukryte we wnętrzu klatki, przez co ogólny design biokominka jest niezwykle symetryczny. Jest to kontrastujące połączenie bardzo prostej formy sześcianu z niezwykle ozdobnymi motywami orientalnymi. Całość daje poczucie harmonijnie stworzonego piękna.

Biokominek ten został zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Flammengo, której siedziba znajduje się w jednym z najbardziej bajkowych miejsc na ziemi, czyli w Dubaju. Odznacza się regularnymi wymiarami: 90 x 90 x 90 [cm]. Model w standardzie oferowany jest w kolorze czarnym, aczkolwiek istnieje możliwość dowolnego doboru barw, według indywidualnych życzeń klienta. Koszt zakupu tego biokominka wynosi ok. 5 100 dolarów amerykańskich.

Fot. FLAMMENGO

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *