W ofercie firmy Italy Dream Design pojawiły się wolnostojące biokominki zaprojektowane przez różnych projektantów, które zachwycają swoim oryginalnym designem. Wszystkie z nich swoim wyglądem przypominają latarnię lub lampion.

biokominek-italy-dream-design-philippe-nigro-2

Przenośne biokominki marki Italy Dream Design stanowią idealne dopełnienie eleganckiej, klimatycznej aranżacji. Cechuje je nowoczesny design, oryginalny kształt i struktura. Świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny w restauracjach, hotelach, na patiach, w ogródkach bądź na tarasach, dzięki odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Ich przenośna konstrukcja umożliwia w dowolny sposób wykreować daną przestrzeń.

Nowoczesny projekt znanego włoskiego architekta Francisco Gomeza Paza, zachwyca swoją oryginalnością. Obudowa biokominka została wykonana z anodyzowanego aluminium, w którym wygrawerowano trójkątne elementy tworzące strukturę kwiatów. Dzięki ich przezroczystości, lampion pozwala wyzwolić wrażenie tajemniczego, mieniącego się ognia. Wypełnione i płaskie elementy obudowy, pomiędzy którymi prześwituje blask ognia, fascynują i hipnotyzują.

5-biokominek-italy-dream-design-gomez-paz

Projekt biokominka Lerenza Palmeri posiada obudowę z białego, lakierowanego metalu, który jest nacięty w wielu miejscach. Fragmentaryzacja materiału na bardzo wiele drobnych, nieregularnych „pęknięć”, sprawia wrażenie zbilansowanej i daje poczucie harmonii. Ponadto, ich struktura przypomina grę płomieni w palącym się ognisku. Biokominek posiada zintegrowany element w postaci wewnętrznego oszklenia, które służy do ochrony przed niekontrolowanym rozprzestrzenieniem się ognia.

5-biokominek-italy-dream-design-lorenzo-palmeri

Nowoczesny, futurystyczny biokominek Philippe’a Nigro to konstrukcja z chromowanego metalu w kształcie pudełka. Materiał posiada puste i wypełnione przestrzenie, przez które wymyka się ogień. Niebanalna, nowoczesna struktura gra z przestrzenią i naszą wyobraźnią.

Konstrukcja trzech palenisk marki Italy Dream Design pozwala na uzyskanie wrażenia tańczącego, wibrującego ognia. Ekologiczne i oryginalnie wykonane biokominki, świetnie wyglądają postawione na podłodze lub na stole. Można je także powiesić na ścianie przy pomocy specjalnego drążka.

5-biokominek-italy-dream-design-philippe-nigro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *