Biokominek posiada większość walorów klasycznego kominka : rozświetla pomieszczenie, delikatnie ogrzewa, nadaje wyjątkowy charakter oraz tworzy unikalny klimat. Jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla restauracji i lokali gastronomicznych. Zwłaszcza wtedy, kiedy ze względów technicznych czy też budowlanych nie ma możliwości zamontowania instalacji kominowej.

Do zalet biokominków , które z pewnością docenią restauratorzy należy ekologia. Biokominki nie produkują dymu, gazów ani czadu. Tym samym, w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników, nie wymagają komina ani specjalnej wentylacji. Co ważne, decydując się na zastosowanie w restauracji takiego urządzenia nie potrzebujemy żadnych zezwoleń budowlanych i odbioru technicznego.

Nowoczesna technologia i najwyższa jakość materiałów, z których są wykonane, potwierdzona licznymi testami i międzynarodowymi certyfikatami gwarantuje bezpieczeństwo. To szczególnie ważne w przypadku przestrzeni, w której przebywa dużo ludzi. Biokominki są stabilne i odporne na wstrząsy, można je dodatkowo dociążyć, aby poprawić stabilność w ruchliwym miejscu. Wyposażone w opcję samogaszenia nie stwarzają zagrożenia pożarowego. W razie wywrócenia urządzenia, ogień automatycznie gaśnie. Szklana osłona, stosowana w tego typu ekologicznych kominkach nie nagrzewa się i przy przypadkowym kontakcie, nie powoduje oparzeń.

foto: ECOSMART FIRE

Łatwy montaż, komfortowe użytkowanie bez problemów z czyszczeniem oraz długi czas palenia, to kolejne atuty przemawiające za stosowaniem biokominków w lokalach komercyjnych. Odpowiednie dopasowanie materiału, z którego jest wykonany sprawia, że sprawdzi się w restauracjach stylizowanych na klasyczne i eleganckie, jak również we wnętrzach o nowoczesnym designie. Idealnie wpisując się w wystrój pomieszczenia, tworzy przyjemną atmosferę, którą z pewnością docenią najbardziej wybredni goście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *