Biokominki to wspaniałe rozwiązanie na aranżację i urządzenie ogrodu. Niektóre modele są specjalnie przygotowane z myślą o takim przeznaczeniu. W przeciwieństwie do biokominków ustawianych wewnątrz budynku, nie ma obawy o zbytnie przegrzanie otoczenia. Możemy więc ustawić nawet kilka biokominków obok siebie. Warto jednak, żeby poszczególne modele pasowały wzajemnie do siebie. Najlepiej jeżeli jest to kilka sztuk tego samego biokominka lub kilka wariantów zachowanych w jednej stylistyce.

Dobrym pomysłem na oświetlenie ogrodu blaskiem biokominków może być model Olympe firmy BioFactory. Występuje on w dwóch odmianach, niskiej (50 cm) oraz wysokiej (120 cm). Ten bardzo nowoczesny, wręcz industrialny design będzie pasował do otoczenia domu, jak również do wnętrz, urządzonych w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Ten przenośny model bez problemu można ustawić zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku, gdzie urozmaici aranżację tarasu, balkonu lub ogrodu.

Biokominek w wersji wyższej waży ok. 7 kg w wersji niższej i ok. 16 kg w wersji wyższej. Konstrukcja jest całkowicie zrobiona z chromowanej stali i składa się z trzech palenisk, których zbiorniczki pozwalają na 1,5 h efektywnego palenia. Moc grzewcza biokominka wynosi 5250 Wat, co jest równe dwóm elektrycznym grzejnikom.

Cena biokominka w wersji wyższej wynosi 840 Euro i 490 Euro w wersji niższej.

 fot. BIO FACTORY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *