Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, rodzaju wnętrza a także jego stylu. Te wiszące najczęściej wybierane są do salonu. Znakomicie zastępują obrazy i budują ciepłą atmosferę. Nadają się do minimalistycznie urządzonych przestrzeni. Dobrze prezentują się również w sypialniach. Tańczące płomienie, które można obserwować z łóżka, tworzą romantyczny klimat. Wiszące biokominki z dużymi taflami szkła przepuszczają światło, dzięki czemu sprawiają wrażenie, jakby wcale nie zajmowały miejsca. Dlatego można je zastosować w małych mieszkaniach bez obawy, że przytłoczą wnętrza.
Należy jednak pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie. Naścienne biokominki pasują do miejsc, w którym nie znajdują konkurencji w postaci innych ozdób na ścianach. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się telewizor wiszący, lepszym rozwiązaniem jest wybór kominka wolnostojącego.
Taki ekologiczny kominek najlepiej prezentuje się w przestronnych pokojach, gdzie ogień widać z pewnej perspektywy. Jego największą zaletą w przeciwieństwie do biokominków wiszących i do zabudowy jest mobilność. W każdej chwili możemy go przestawiać według potrzeb i uznania. Wśród biokominków wolnostojących znajdziemy te o klasycznej linii jak również nowoczesnej. Możemy też wybierać spośród rozmiarów. Od niewielkich, które można ustawić na stole po nieco większe modele podłogowe.
Podobnie jest w przypadku biokominków do zabudowy. Najlepiej prezentują swoje walory w otwartych, dużych pomieszczeniach. Decyzja o takim rozwiązaniu musi być jednak dobrze przemyślana, ponieważ taki kominek będzie służył nam wiele lat. I w tym przypadku mamy wachlarz możliwości. Pamiętajmy, że wybierając biokominek do domu musimy brać pod uwagę całość aranżacji, by razem tworzyły spójną całość. Wtedy też kominek będzie nie tylko oryginalną dekoracją, ale też podkreśleniem naszego gustu.